Звідки взявся коронавірус: експерт розповіла, коли відкриється вся правда

Чи міг коронавірус вийти з лабораторії – поки що це питання залишається відкритим.
коронавірус,пробірка
Наразі вся наукова література говорить про те, що Ковід-19 не був створений штучно / Reuters

Достовірна відповідь на запитання, звідки взявся коронавірус – природним шляхом або з лабораторії – з'явиться не раніше кінця року. Таку думку висловила завідуюча відділом репродукції вірусів Інституту мікробіології та вірусології ім. Заболотного Світлана Загородня.

Експерт прокоментувала заяви західних політиків, експертів і спецслужб про те, що новий коронавірус SARS-CoV-2 міг з'явитися з лабораторії.

"Я не бачу поки підтверджень, але не можу сказати, що можна заперечити. Справа в тому, що на цю групу вірусів не звертали належної уваги. Коронавіруси постійно циркулюють, викликають гострі респіраторні вірусні інфекції, але це був 1%, і на нього не звертали уваги", - сказала Загородня в інтерв'ю Сегодня.

відео дня

Біолог вважає, що вірус міг циркулювати і раніше, якщо він має природне походження. Однак на певному етапі у SARS-CoV-2 виникли мутації, внаслідок чого він отримав велику вірулентність і, відповідно, більший патогенез для організму людини.

"Щодо того, чи лабораторний цей штам - поки вся наукова література говорить, що ні. Але вже реальні дані про вірус будуть не раніше, ніж наприкінці року", - резюмувала Загородня.

читайте такожЗвідки взявся коронавірус: ЗМІ озвучили шокуючу версію

Нагадаємо, в Міністерстві внутрішньої безпеки США заявили, що Китай на початку січня приховав масштаби спалаху коронавірусу і високий ступінь небезпеки Ковід-19 з метою провести закупівлю ліків та засобів захисту від хвороби.

Раніше глава Уханьського інституту вірусології Юань Чжімінь заявив, що немає жодних доказів того, що коронавірус Covid-19 був синтезований людьми навмисне.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти