Журналіст розкрив плани Росії щодо вакцини Спутник V

Росія серйозно відстає від Європи за темпами вакцинації від COVID-19, сказав Ігор Ейдман.
Супутник V
Російська влада розглядає вакцину Спутник V в якості комерційного проекту - соціолог / Reuters

Росія агресивно просуває свою вакцину від коронавірусу Спутник V на міжнародних ринках, в той час як сама російська держава серйозно відстає від Європи за темпами вакцинації. Влада не працює над тим, щоб люди у РФ робили щеплення. Москва має намір постачати препарат до Європи, проте незважаючи на той факт, що вакцину можуть зареєструвати у ЄС, росіянам навряд чи вдасться завоювати європейський ринок, сказав в ефірі телеканалу Україна 24 російський журналіст, соціолог Ігор Ейдман.

За його словами, Росія веде жорстку рекламну кампанію з просування своєї вакцини, в рамках якої порушується навіть закон. Судячи з усього, структури, які курують виробництво вакцини Спутник V і її продаж, користуються підтримкою груп, наближених до Катерини Тихонової – дочки Володимира Путіна. Вакцина перетворюється на комерційний проект.

"Це відомий центр Гамалії, розробник цієї вакцини, це агентство прямих інвестицій, яке продає вакцину на міжнародному ринку. І, як завжди, усе впирається в гроші, в прибуток людей, наближених до влади. У історії з вакциною про це і вся мова", - вважає Ейдман.

відео дня

На його думку, вакцину Спутник V дійсно можуть зареєструвати у Євросоюзі. Наразі Європа стикається з проблемою, коли провідні виробники вакцин не справляються з темпами вакцинації на Заході. Однак РФ навряд чи вдасться виграти від цієї ситуації.читайте такожВакцина Спутник V спровокувала політичну кризу у країні ЄС

Експерт акцентував увагу на тому, що на території Росії виробництво російської вакцини від коронавірусу обмежене, кампанія з вакцинації також не відрізняється серйозними масштабами. РФ відстає за цими показниками від Європи. Російська влада зацікавлена в просуванні вакцини саме на Заході, а не всередині своєї країни. Але їм навряд чи вдасться досягти в цьому напрямку успіху, тому що росіяни виробляють занадто мало вакцин.

"Виробництво у Росії "Спутника" дуже обмежене, і вакцинування теж обмежене. При тому, що робиться багато шуму, за кількістю вакцинованих громадян Росія сильно відстає від Європи. Просто вони хитро зробили, вони практично не ведуть інформаційну кампанію, щоб люди вакцинувалися всередині країни. Їм це не потрібно, мабуть, це не ті гроші, які вони можуть злупити зі своїх громадян. Вони хочуть просувати за кордон. Але немає великих запасів, щоб наситити ринок. Тому вони хочуть виробляти її там, наприклад, у Італії. Питання, навіщо це Європі. Я не бачу тут великих перспектив", - підкреслив Ігор Ейдман.

Реєстрація вакцини Спутник V у ЄС

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти