Симптоми коронавірусу можуть бути не лише класичними - температура, кашель, задишка тощо. Також про зараження можуть свідчити і проблеми з шлунково-кишковим трактом. Причому іноді ознаки COVID-19 можуть проявлятися всі разом, а іноді – про хворобу говорить лише розлад шлунково-кишкового тракту.
В останньому випадку люди не звертають на них великої уваги, вважаючи це, наприклад, загостренням хронічного гастриту, а коли через деякий час отримують хороший титр антитіл, вважають, що перенесли COVID-19 безсимптомно. Однак насправді шлункові проблеми якраз і були проявом коронавірусної інфекції. Про це пише Доктор Пітер з посиланням на фахівців російського Північно-Західного державного медичного університету імені Мечникова.
"Шлунковий ковід" – симптоми
Шлунковий коронавірус найчастіше схожий в своїх проявах на виразкову хворобу. Для нього характерні нічний переймоподібний біль, що локалізується в області над пупком. Втім, біль може виникати після їжі та спонтанно, в будь-який час доби. Може бути і нетривалий розлад шлунку. Інші симптоми: печія, здуття живота і підвищене газоутворення.
Для кого небезпечний шлунковий COVID-19
На думку гастроентерогів, особливо сильно коронавірус може вразити дванадцятипалу кишку і тонкий кишечник в цілому. У групі ризику - передусім ті, хто раніше страждав на захворювання шлунково-кишкового тракту. Особливо люди, у яких діагностовано гастрит зі зниженою кислотністю.
"У людини з нормальною і високою кислотністю, найімовірніше, шлункова форма коронавірусу не розвинеться. У групі ризику перебувають ті люди, які страждають гастритом зі зниженою кислотністю. Або ті, хто приймає препарати, що знижують секрецію кислоти (інгібітори протонної помпи, наприклад) - вони "опускають" кислотність до рівня норми і нижче. А соляна кислота в низькій концентрації не захистить від патогенних мікробів. І тоді коронавірус, який потрапляє до клітин слизової шлунка і кишечника, легко в них проникає", - йдеться в повідомленні.
читайте такожКоронавірус можна визначити по очах: учені назвали симптомиМедики також попереджають, що коронавірусна інфекція може викликати загострення з сильними больовими нападами у людей, які страждають на сечокам'яну і жовчнокам'яну хвороби.
Тим, хто переніс "шлунковий ковід", лікарі радять зробити біохімічний аналіз крові, щоби зрозуміти, чи не підвищені основні показники ферментів печінки, а також копрограму, щоби з'ясувати, наскільки постраждала мікрофлора. Виходячи з результатів, потрібно приймати препарати для відновлення, призначені лікарем.
Симптоми коронавірусу - про що раніше писав Главред:
- Британські дерматологи перерахували три головних симптоми коронавірусу, які запросто можуть проявитися на шкірі.
- Лікар назвав нові симптоми COVID-19 в українців.
- Відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський назвав три найважливіших показника при коронавірусі.
- Доктор медичних наук, професор Сергій Дубров назвав симптоми постковідного синдрому.