Лікар пояснила закупівлю Україною "неефективного" ремдесивіру від Covid-19

1 листопада 2020, 23:58оновлено 2 листопада 2020, 09:54
Медик вважає, що в даній ситуації ключову роль зіграла політика.
Коронавірус
Деякі дослідження показали ефективність ремдесивіру / REUTERS

Лікар-кардіолог, доктор медичних наук і професор Катерина Амосова висловила думку, що, незважаючи на результати досліджень, які не показали здатності зменшувати летальність або потребу в штучній вентиляції легенів, Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) зареєструвало ремдесивір як противірусний препарат для лікування коронавірусу.

"Не виключаю, що і в цьому випадку не обійшлося без політики – в США частина авторитетних медиків критикують таке рішення як FDA, до речі, як і частина інших рішень центру контролю за захворюваністю( СDC), але, тим не менш, це сталося", - сказала вона в інтерв'ю Главреду.

За словами Амосової, є ряд досліджень, які показали ефективність ремдесивіру в плані прискорення позбавлення від симптомів, на третій-п'ятий день хвороби коронавірусом. Вона підкреслила, що аналогічний результат дає препарат Таміфлю, який широко використовують при лікуванні грипу.

відео дня

читайте такожЛікар пояснила важку форму Covid - 19 у дітей"МОЗ почав проводити закупівлі задовго до завершення досліджень під егідою ВООЗ, коли на ремдесивір у світі покладали великі надії. Наскільки я знаю, мова йде про індійську копію за зручною ціною. Крім того, частина досліджень ремдесивіру У інших категорій пацієнтів, ніж у проведених раніше дослідженнях, тривають, і можливо, буде уточнена "ніша" для його найбільш ефективного застосування", - підсумувала доктор.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти