У ВООЗ розкрили нові дані про початок пандемії COVID-19

Експерти організації наполягають на подальшому дослідженні в центральному Китаї.

Китай, коронавірус
Поширення коронавірусу з Китаю могло початися восени 2019 року / Reuters

Коронавірус Sarc-coV-2, який поширився по всьому світу і понад сто мільйонів людей, міг виникнути на два місяці раніше, ніж це було офіційно підтверджено китайською владою.

До такого висновку прийшли вчені Всесвітньої організації охорони здоров'я, які працювали чотири тижні в китайському Ухані. Вони вважають, що COVID-19 міг почати своє поширення світом не з грудня 2019 року, а на два місяці раніше. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За їхніми даними, понад 90 людей у Центральному Китаї були госпіталізовані з симптомами, схожими на коронавірус за два місяці до того, як нову інфекцію виявили в Ухані наприкінці 2019 року.

Дані про пацієнтів з пневмонією та іншими симптомами, схожими на COVID-19, група ВООЗ отримала від китайської влади. Це 92 випадки у 223 медустановах по всій провінції Хубей, де знаходиться епіцентр спалаху - місто Вухань.

Приблизно третина з цих пацієнтів померла або відмовилася брати участь у тестах. Дві третини дали негативний результат в серологічних тестах, за допомогою яких шукають антитіла.

"Цифри не так вже й важливі. Важливо те, що ми дійсно не знаємо, наскільки надійні серологічні тести для виявлення антитіл до SARS-CoV-2 більш ніж через рік після зараження", - розповів глава групи ВООЗ Пітер Бен ЕмБарек.

Експерти організації наполягають на подальшому дослідженні в центральному Китаї.

читайте такожУ ВООЗ пояснили, чи міг коронавірус "втекти" з лабораторії у Вухані

Звідки взявся коронавірус - про що раніше писав Главред:

  • Коронавірус почав активно заражати жителів Землі взимку 2020 року. Із китайського міста Вухань дуже швидкими темпами він поширився по всій планеті.
  • Учені стверджували, що новий вірус COVID-19 з'явився в результаті генетичного схрещування коронавірусу кажанів і коронавірусу невідомого походження.
  • Після того, як вчені досліджували геном нового коронавірусу, повідомлялося, що причиною появи коронавірусу найімовірніше стали змії. При цьому уточнювалося, що саме китайський крайт і китайська кобра - носії нового коронавірусу. Цих змій могли продавати на ринку морепродуктів у Вухані, де і був зафіксований перший спалах вірусу в Китаї.
  • У квітні американські військові заявили, що коронавірус має природне походження і не був розроблений в лабораторії китайського міста Вухань.
  • Водночас ЗМІ писали, що COVID - 19 виник у лабораторії китайського міста Вухань, а її працівник став "нульовим пацієнтом". Китай нібито прагнув продемонструвати здібності країни у виявленні та боротьбі з вірусами.
  • Була і конспірологічна версія походження коронавірусу. Розробник методології комплексної оцінки російської пропаганди Денис Богуш заявляв, що COVID-19 був штучно створений в лабораторіях РФ, а кінцевою метою його поширення світом мало стати скасування антиросійських санкцій і затвердження авторитету господаря Кремля Володимира Путіна.
  • Як свідчать дані Університету Джонса Гопкінса, по всій Землі заразилися понад 107,3 млн осіб, понад 2,3 млн - померли.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти