Україну очікує пік захворювання коронавірусом: вчені дали тривожний прогноз

Україну накриє друга хвиля коронавіруса.
Швидка допомога, коронавірус
Україну накриє друга хвиля коронавіруса / УНІАН

В Україні на короткостроковому часовому горизонті (до одного тижня) найбільш вірогідним є продовження лінійного характеру поширення коронавіруса з окремими "сплесками".

Як йдеться в дослідженні Світового центру даних Геоінформатика і сталий розвиток при КПІ імені Сікорського, на середньостроковому часовому горизонті (до кінця серпня 2020 року) до третьої декади травня 2020 року найбільш імовірним буде наростання пандемії зі змінним характером (лінійний ріст може тимчасово переходити в экспонентний і навпаки).

Це пояснюється найгіршим у Європі дотриманням режиму карантину (мобільність автомобільного та пішого пересування в Україні в 1.5-3 рази вище, ніж у країнах Європи), найнижчим у Європі відсотком проведених тестів на коронавірус (в 3,5-8 разів нижче, ніж в Європі), одним з найвищих в Європі відсотком інфікованих лікарів (19,1% від загальної кількості хворих) і деякими іншими несприятливими факторами.

відео дня
Україну очікує пік захворювання коронавірусом: вчені дали тривожний прогноз
Щоденне число захворювання коронавірусом в Україні / wdc.org.ua

У дослідженні йдеться про те, що повільне згасання пандемії коронавіруса може відбуватися протягом найбільш теплої пори року в Україні, з кінця травня до кінця серпня 2020 року, по мірі поступового набуття населенням колективного імунітету, поліпшенням роботи системи охорони здоров'я, підвищенням соціальної відповідальності та свідомості населення.

читайте такожНестача вітаміну б'є наповал: вчені знайшли нову небезпеку Covid-19

У той же час протягом осінньо-зимового періоду 2020-2021 років не виключена поява другої хвилі пандемії, попередили вчені.

Україну очікує пік захворювання коронавірусом: вчені дали тривожний прогноз
Прогноз кількості захворювань коронавірусом в Україні / wdc.org.ua

Нагадаємо, в Україні зареєстровано 12 331 випадок коронавірусної хвороби COVID-19. Всього одужали 1 тис. 619 людей, летальних випадків - 303.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти