Науковець роз'яснив, чому у вакцини AstraZeneca низька ефективність

Нижчий відсоток ефективності Оксфордської вакцини від коронавірусу пов'язаний з методикою підрахунку, препарат може перевершувати інші.
Вакцина
Науковець роз'яснив, чому у вакцини AstraZeneca низька ефективність / Reuters

У понеділок, 23 листопада, дослідники оприлюднили попередні результати третьої фази клінічних випробувань вакцини, що розробляється Оксфордським університетом і AstraZeneca. Оксфордська вакцина ChAdOx1 nCoV-19 виготовлена на основі аденовірусу. Зберігати її можна в холодильнику за температури плюс 2-8 градусів за Цельсієм. Дослідники оцінили ефективність щеплення у 70,4% з мінімальною ефективністю в 62% і максимальною в 90%.

Нижчий відсоток ефективності Оксфордської вакцини від коронавірусу пов'язаний з методикою підрахунку, препарат може перевершувати інші, заявив провідний розробник препарату професор Ендрю Поллард, йдеться на сайті AstraZeneca.

"Дуже важливо розуміти, що всі проводять підрахунки. Те, як ведуться підрахунки по захворюванню на COVID, різниться в залежності від протоколів. Якщо ви рахуєте тільки госпіталізації, то у нас була б вища ефективність. Ми враховували випадки з м'яким перебігом захворювання, коли від хвороби важко захиститися", - пояснив Поллард.

відео дня

За словами Полларда, науковців більше здивувало те, що ефективність вакцини виявилася вищою у випадку, коли пацієнтам спочатку вводилася половина дози, а потім повна доза вакцини. У цьому випадку розробники оцінили ефективність вакцини у 90%. Однак під час введення двох повних доз ефективність була на рівні 62%.

"Ми думаємо, так відбувається, тому що з введенням малої дози імунна відповідь організму виробляється краще. Ми вивчимо це докладніше. Ми почали роботу над цим питанням сьогодні вранці", - сказав Поллард.

Вакцина проти коронавірусу - про що йшлося раніше:

  • Перша вакцина проти Covid-19 була зареєстрована у серпні на території Росії. Однак наприкінці жовтня 2020 у людей, які випробували російську вакцину, знайшли COVID-19. Кілька учасників випробування вакцини Супутник V заразилися коронавірусом повторно.
  • Ефективність російської вакцини Супутник V від коронавірусу під час першого проміжного аналізу даних третьої фази досліджень склала 92%. Директор Центру імені Гамалії Олександр Гінцбург заявив, що можна починати масову вакцинацію.
  • 21 жовтня стало відомо, що в Бразилії доброволець помер під час випробування вакцини від коронавірусу компанії AstraZeneca. 28-річний лікар працював у лікарні з COVID-зараженими у Ріо-де-Жанейро, участь у випробуванні вакцини він взяв наприкінці липня. У вересні він захворів на коронавірус, а в жовтні його стан погіршився.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти