
Група вчених з Інституту клінічних оцінювальних наук в Торонто закінчили вивчати зразки груп крові, люди з якими рідше схильні до зараження китайським коронавірусом.
Про це повідомляє британське видання DailyMail. За словами вчених, у кожної людини є одна з чотирьох груп крові: О (I), А (II), в (III) або АВ (IV). Також групу крові визначають 2 антигену (A і B). Людина може мати один з них, обидва (AB) або жодного (O). Вони розташовані на еритроцитах (червоних кров'яних клітинах) людини.
Дослідники вивчили групи крові 225 556 осіб, які в період з 2007 по 2019 рік робили аналіз крові та мазок на COVID-19 в нинішньому році. Вони виявили, що 36,3% мали групу крові A (II); 4,5% ‒ тип AB (IV); 14,9% ‒ тип B (III) і 44,3% ‒ тип O (I).
Як з'ясували вчені, ймовірність зараження при типі O (I) на 5% нижче, ніж при типі A (II), але, в порівнянні з усіма іншими групами крові, така ймовірність зростає до 12%.
У людей з типом O (I) або негативною кров'ю на 13% і 19% менше ймовірність розвитку важких симптомів COVID-19 або смерті.
У людей з групою крові B (III) ризик важкого захворювання після коронавірусної інфекції на 21% вище, ніж у людей з групою A (II).
Дослідження також демонструє, що люди з негативною групою крові O (I)-, A (II)-, B (III)- або AB (IV)-) в середньому на 21% рідше заражаються вірусом, ніж люди з позитивним резусом крові.
читайте такожЖертву вибирає по крові: стало відомо, на кого полює коронавірус
Коронавірус у світі - про що повідомлялося раніше:
- Директор Інституту біохімії імені О. В. Палладіна НАН України, академік Сергій Комісаренко заявив, що в лікуванні коронавірусної хвороби плазма крові людей, перехворілих COVID-19, може відігравати велику роль.
- 14 жовтня американська Фармацевтична фірма Eli Lilly раптово пригальмувала клінічні випробування методу лікування коронавірусу антитілами. Це пов'язано з потенційними проблемами безпеки. Дослідження Eli Lilly було спрямоване на перевірку переваг терапії антитілами у порівнянні зі застосуванням плацебо.