Колектив австралійських вчених виявили клітину пам'яті у пацієнтів, які перенесли коронавірус.
Про це повідомляє портал ТСН з посиланням на дослідження австралійських вчених з кафедри імунології та патології Університету імені Монаша. Згідно з даними нового дослідження, така клітина пам'яті здатна як мінімум на 8 місяців дати імунітет людям, які перехворіли на китайський коронавірус COVID-19.
Вчені вважають, що такий тривалий імунітет дає надію ‒ вакцинація зможе забезпечити довготривалий захист від коронавірусу. В ході дослідження вони виявили в-клітину пам'яті, яка запускає вироблення захисних антитіл в разі повторного зараження COVID-19.
Як повідомляє доктор Менно ван Зельм, у пацієнтів були відібрані зразки крові відразу після зараження і на 242 день після захворювання. Також перевірялися зразки крові після одужання. З'ясувалося - число антитіл починає знижуватися через двадцять днів після зараження, але в-клітини присутні в крові пацієнтів до восьми місяців.
читайте такожУ скількох людей є природний імунітет до коронавірусу - відповідь лікарів
Коронавірус у світі - про що повідомлялося раніше:
- Відомий доктор Євген Комаровський заявив, що тяжкість коронавірусної хвороби залежить не тільки від того, чи знаходиться інфікований в групі ризику, але і від кількості вірусних частинок, які потрапили в організм.
- Експерт уряду США з інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі назвав нонсенсом ідею про колективний імунітет від коронавірусу.
- Вчені висунули теорію про те, що носіння масок збільшує шанси хворіти на коронавірус безсимптомно. Згідно з цією гіпотезою, носіння маски для обличчя фактично знижує дозу інфекції й, отже, вірусне навантаження, що призводить до безсимптомних або легких випадків.