На території РФ не можуть застосовуватися вакцини від коронавірусу, які не пройшли державну реєстрацію. Заборона на ввезення та застосування таких препаратів, серед яких і Pfizer/BioNTech, поширюється як на фізичних, так і юридичних осіб.
Про це заявили у Федеральній службі з нагляду у сфері охорони здоров'я (Росздравнадзор) у відповідь на запит російського інформагентства Інтерфакс про те, чи можуть приватні медичні клініки у Росії проводити вакцинацію від COVID-19 препаратом фармацевтичної компанії Pfizer.
"Відповідно до чинного законодавства, ввезення на територію РФ і застосування вакцин для профілактики нової коронавірусної інфекції, які не пройшли державну реєстрацію у Росії, заборонено. Заборона поширюється, в тому числі, на медичні організації, що ведуть діяльність на території Міжнародного медичного кластера", - заявили у відомстві.читайте такожУ ВООЗ розповіли, хто скупив більшість вакцин від коронавірусу
Підкреслюється, що у Росії наразі зареєстровані дві вакцини від коронавірусної інфекції, які вироблені державою – Спутник V і ЕпіВакКорона.
Вакцина від COVID-19 Pfizer/BioNTech
Вакцина Pfizer і BioNTech (BNT162b2) – це препарат на основі матричної рибуноклеїнової кислоти. Вакцина розроблена німецькими біотехнологами компанії BioNTech спільно з американською фармацевтичною компанією Pfizer і китайською Fosun Pharmaceutical.
Вакцина BNT162b2 стала першим препаратом, який визнано Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Вакцину дозволили використовувати у Канаді, Великобританії, США, Швеції, Швейцарії та Бахрейні.
Вакцинація від COVID-19 у Росії
- Російський президент Володимир Путін 7 грудня оголосив про початок масової вакцинації на території РФ. Глава держави запропонував вакцинувати в першу чергу людей з двох груп ризику - лікарів і вчителів.
- Російський юрист Марина Литвинович заявляла, що лікарі московських поліклінік стали масово звільнятися через небажання вакцинуватися від коронавірусу в примусовому порядку.
- Вакцина від коронавірусу Спутник V була зареєстрована у Росії 11 серпня, про що заявляв президент РФ Володимир Путін. Російський президент стверджував, що вакцинацію пройшла його дочка.
- У ВООЗ критикували процес ліцензування російської вакцини від COVID-19. Фахівці організації акцентували увагу на тому, що препарат було зареєстровано до проведення третьої фази клінічних досліджень. Це суперечить процедурам ВООЗ і ставить під сумнів безпеку та ефективність вакцини.