Схожий на британський штам COVID-19: учені виявили ще один вірус-"мутант"

Нову мутацію коронавірусу виявили в Італії.
коронавірус
Новий коронавірус - "мутант" знайшли в Італії / Reuters

Ще одну мутацію коронавірусу, схожу на виявлену раніше у Великій Британії, зафіксували в Італії. Новий "італійський" варіант COVID-19 існує на Апеннінах з серпня 2020 року.

Глава Асоціації вірусологів країни, професор мікробіології Арнальдо Карузо повідомив, що мутацію виявили випадково, передає La Repubblica. Медики спостерігали за пацієнтом, який повторно заразився коронавірусом.

Його перше інфікування відбулося в квітні. У серпні та листопаді в результатах пацієнта знову виявили високі показники наявності вірусних частинок.

відео дня

"На наш подив, ми знайшли новий варіант коронавірусу, схожий на англійський штам, але не ідентичний йому", - зазначив Карузо.

Італійська мутація коронавірусу - що відомо:

"Італійський" COVID-19 має кілька точок мутації в білку Spike. Як і у Британії, вірус з Італії також мутував у нервовому центрі взаємодії Spike з клітинним рецептором (у положенні 501). Але на відміну від британського різновиду, італійський варіант також має другу мутацію в положенні 493.

За попередніми даними, існуючі вакцини проти коронавірусу будуть ефективні проти італійського штаму коронавірусу COVID-19.

читайте такожЛікар пояснив, чи варто боятися вірусу- "мутанта"

Вірус - "мутант" у Німеччині

Міністерство охорони здоров'я Нижньої Саксонії повідомило, що новий штам коронавірусу, який нещодавно виявили у Великій Британії, міг з'явитися в Німеччині ще в листопаді, пише Die Welt. Мутований коронавірус виявили у літнього чоловіка, який згодом помер. Також новий коронавірус виявили у його дружини.

Дочка померлого в середині листопада була в Британії, де і заразилася новим штамом. При цьому і вона, і дружина померлого вже одужали.

Референтна лабораторія в берлінській клініці Шаріте підтвердила результати дослідження.

читайте такожЧому мутує коронавірус: біолог зробила несподівану заяву

Британський вірус- "мутант" - про що раніше писав Главред:

  • 14 грудня британські вчені виявили новий, мутований варіант коронавірусу, з яким може бути пов'язане швидке поширення хвороби в південно-східній частині Англії. Попередній аналіз показав, що цей варіант поширюється швидше, ніж відомі досі штами.
  • Учені стверджують, що новий тип коронавірусу може бути на 70% більш заразним, але поки вони не знайшли підтверджень того, що він призводить до більшої смертності.
  • Видання The Sun повідомило, що британський вірус-"мутант" орудував у Бразилії ще 8 місяців тому.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я назвали причину появи більш небезпечної мутації коронавірусу з Великої Британії. В організації закликали не панікувати.
  • Учені з урядової консультативної групи з нових і виникаючих респіраторних вірусів (NERVTAG) вважають, що британський вірус-мутант більш схильний до зараження дітей.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти