Учений знайшов спосіб уповільнити поширення COVID-19 в громадських місцях

У боротьбі з коронавірусом можна використовувати мідь.
Коронавірус
Коронавірус може "жити" на різних поверхнях/ Фото pixabay.com

Мікробіолог університету Саутгемптона, професор Вільям Ківіл знайшов спосіб знизити ризики зараження в громадських місцях коронавірусом, який провокує небезпечну хворобу COVID-19.

Як відомо вірус, SARS-CoV-2 залишається живучим на різних поверхнях впродовж різного періоду часу. Зокрема, небезпечна інфекція може виживати і передаватися людині близько трьох діб на сталевих і пластикових поверхнях. Однак на міді вірус дезактивується вже через чотири години. Про це пише Daily Mail.

У зв'язку з цим професор Вільям Ківіл пропонує покривати поручні в громадському транспорті, ручки дверей і візків у магазинах, а також спортивний інвентар в спортзалах міддю. Екрани в ресторанах швидкого харчування і банкомати вчений також пропонує покривати захисним мідним шаром. На його думку, подібні заходи допоможуть запобігти поширенню коронавірусу.

відео дня

Мікробіолог пояснив, що коли збудник хвороби осідає на міді, її іони атакують ліпідну мембрану вірусу – структуру, яка його захищає. Тому мідь проникає всередину клітини і знищує ДНК COVID-19.

Зазначимо, Ківіл вивчає дезінфікуючу дію міді вже понад 20 років.

читайте такожКоронавірус на столі не живе: названо головний спосіб зараження COVID-19

Як повідомляв Главред, раніше вчені дійшли висновку, що коронавірус не витримує високих температур. Наприклад, при 70 градусах він не протримається довше п'яти хвилин. Також дослідники звернули увагу на те, що на поверхні медичних масок вірус може залишатися до семи днів, тому засоби індивідуального захисту треба дезінфікувати.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти