Вчені з'ясували, як коронавірус впливає на мозок людини

COVID-19 чинить вплив на нейрони кортикальних колонок.
коронавірус
Коронавірус впливає на нейрони людини / pixabay.com

Європейські вчені провели дослідження і з'ясували, який вплив має коронавірус SARS-CoV-2 на нейрони мозку.

Зокрема, дослідники з Франції та Німеччини припустили, що коронавірус може вести до загибелі нейронів і викликати нейродегенеративні захворювання. Щоби перевірити цю теорію, за допомогою 3D-технологій був створений органоїд головного мозку. У результаті з'ясувалося, що коронавірус впливає на нейрони кортикальних колонок.

"Ми використовували 3D-органоїди людського мозку в якості експериментальної системи для вивчення COVID-19 і встановили несподіваний вплив SARS-CoV-2 на нейрони людини, схожий на нейродегенерацію", - йдеться в дослідженні, опублікованому на ресурсі bioRxiv.

відео дня

За даними дослідників, зараження веде до тау-гіперфосфолювання, а потім і до загибелі нейронів. Біологи виявили, що хоч коронавірус і проникає в нейрони людського мозку, він не здатний на реплікацію в центральній нервовій системі.

читайте такожВчені розкрили новий факт про коронавірус: COVID-19 пошкоджує важливий орган

Нагадаємо, раніше з'ясувалося, що китайський коронавірус вражає не тільки легені, але й інші життєво важливі органи – серце, нирки, печінку. Лікарі попередили, що інфекція може поширюватися через слизові оболонки від носа й до прямої кишки.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти