Потрійний удар: лікарі знайшли комбінацію ліків проти коронавірусу

Лікування трьома препаратами важливо розпочати упродовж перших семи днів хвороби.
коронавірус
Коронавірус спробували лікувати одразу трьома препаратами/ Фото pixabay.com

Вчені знайшли комбінацію з трьох противірусних препаратів, яка показала свою ефективність в лікуванні китайського коронавірусу COVID-19. Дослідження пройшли в Гонконзі, в них взяли участь 127 пацієнтів.

Учасників експерименту випадковим чином розподілили на дві групи. У першій групі пацієнти отримували потрійну терапію за допомогою таких препаратів, як інтерферон бета-1b, лопінавір/ритонавір і рибавірин. У другій - лікування проводилося тільки лопинавіром/ритонавіром, повідомляє журнал The Lancet.

Експеримент тривав упродовж 14 днів. Потрійна терапія показувала хороші результати значно швидше. Так, у пацієнтів першої групи тести на COVID-19 були позитивними впродовж в середньому тижня, у другій – впродовж 12 днів. Також в учасників дослідження, які своєчасно почали отримувати потрійну терапію, швидше відбувалося полегшення симптомів (4 проти 8 днів). Крім того їх раніше виписували з лікарні (9 проти 14,5 днів).

відео дня

читайте такожЗа прикладом "іспанки": у Канаді знайшли метод лікування COVID-19Вчені помітили ще один важливий момент – лікування трьома препаратами важливо розпочати упродовж перших семи днів хвороби. Ті, хто став отримувати препарати пізніше, не продемонстрували істотного поліпшення.

Професор Квок-Юнґ Юн з Університету Ґонконґу уточнив, що пацієнти добре переносили комбінацію лікування.

Вчені планують заявити про ефективність знайденої ними формули лікування лише після проведення більш масштабного дослідження.

Нагадаємо, в Японії знайшли ліки, що блокують активність COVID-19. Препарат використовується проти вірусу імунодефіциту людини.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти