Колективний імунітет не врятує: названий єдиний "убивця" коронавірусу

Коронавірус, як герпес, може переходити в хронічну форму, під час якої хвороба не проявляється.

коронавірус
Учені назвали "вбивцю" коронавірусу / pixabay.com

Коронавірус сьогодні приховує в собі багато загадок, тому ніхто в світі не може дати точний прогноз, коли пандемія коронавірусу піде на спад.

Усі розмови про те, що влітку коронавірус 2020 "піде у відпустку" і жити стане легше, не більше, ніж хайп, адже це новий вірус, і в країнах з теплим кліматом він себе чудово почуває.

А всі надії на колективний імунітет розбиваються простими фактами.

Єдиним способом подолати китайський коронавірус може стати тільки масова вакцинація, оскільки у тих, хто перехворів на коронавірус, виникає не надто надійний імунітет. Так свідчить нове дослідження учених, повідомляє видання Science Alert.

За словами французького професора імунології Еріка Вівьє, організму людини потрібно три тижні для утворення достатньої кількості антитіл проти таких РНК-вмісних вірусів, як SARS-CoV-2, але навіть тоді їх вистачає лише на три місяці.

Проте вчені не впевнені і в цьому прогнозі, оскільки новий коронавірус демонструє незвичайні властивості. Як продемонстрували спалахи SARS у 2002-2003 роках, люди, які одужали, мали захист приблизно протягом трьох років.

Попри те, що є свідчення про стійкий імунітет у тих, хто перехворів на COVID-19, відомі випадки повторного виникнення симптомів, наприклад в Південній Кореї. Це вказує на те, що коронавірус, як герпес, може переходити в хронічну форму, під час якої хвороба не проявляється.

читайте такожРосійський учений знайшов "вакцину" від коронавірусуЯкщо навіть антитіла виробляються, існує ризик, що вони лише посилять можливість загострення захворювання. Відомо, що після формування антитіл підвищується ризик серйозних ускладнень. Також не ясно, чиї антитіла більш ефективні в боротьбі з вірусом: тих, хто перехворів на легку форму, або тих, хто потрапив до реанімації.

З огляду на ці невизначеності, експерти сумніваються в тому, що з часом у людства сформується колективний імунітет і пандемія сама собою пропаде.

читайте такожКитайський коронавірус "боїться" людей з ВІЛ - ученіНагадаємо, раніше повідомлялося, що уханьська зараза Ковід-19 удвічі заразніша, ніж вважалося раніше.

Згідно з дослідженням, проведеним ученими з Лос-Аламоської національної лабораторії, яка знаходиться в американському штаті Нью-Мексико, стало також відомо, що коронавірус може поширюватися удвічі швидше, ніж передбачалося раніше.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти