Вчені пояснили, чому пандемія COVID-19 загрожує спалахом ожиріння

Карантин можна назвати головним каталізатором процесу ожиріння.

ожиріння
Домашня ізоляція провокує ожиріння - вчені / YouTube

Протиепідемічні обмеження, введені через пандемію COVID-19, можуть призвести до епідемії ожиріння. Соціальне дистанціювання, стреси, занепокоєння про фінансові питання, а також обмеження руху сприяє збільшенню кількості людей, які страждають від надлишкової маси тіла.

До такого висновку прийшли датські вчені, повідомляє EurekAlert!

На думку дослідників, коронавірусні обмеження повинні бути спрямовані не тільки на захист людей від зараження COVID-19, а й враховувати їх можливі проблеми з метаболізмом. Відсутність розуміння влади того, як обмеження впливають на метаболічне здоров'я, може призвести до серйозних наслідків. читайте такожВчені з'ясували, яким людям потрібно побоюватися важких форм коронавірусу

"Ми стурбовані тим, що ті, хто формує політику, не в повній мірі розуміють, як стратегії, такі, як карантин і закриття бізнесу, можуть сприяти розвитку ожиріння - хронічного захворювання з серйозними наслідками для здоров'я, але з невеликою кількістю варіантів лікування", - вважає вчений Крістофер Клеменсен.

Крім того, як вважають вчені, люди з невисоким рівнем матеріальних статків змушені споживати висококалорійну їжу, яка сприяє не насиченню, а навпаки - посиленню апетиту.

Також дослідники акцентували увагу на тому, що велику роль у розвитку хвороби може зіграти соціальне дистанціювання. У людини зростає рівень тривожності - ізоляція стимулює харчові розлади і переїдання. На це накладається низький рівень фізичної активності, тому що більшість людей мало виходять на свіже повітря.

Вчені підкреслюють, що сукупність факторів негативно впливають на метаболічне здоров'я людини і можуть в перспективі призвести до ожиріння. читайте такожРак кишківника і довголіття: вчені назвали дивовижну спецію

Раніше на проблему накопичення надмірної ваги у людей внаслідок карантину звернули увагу фахівці кадрової компанії DirectlyApply. Експерти вважають, що через 25 років дистанційний працівник стане схожим на жінку Сьюзан, яка страждає безліччю проблем, включаючи зайву вагу.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти