Ізраїльські науковці знайшли спосіб знизити смертність від коронавірусу

Науковці виявили, що рівень смертності від коронавірусу знизився б на 62-93%, якби літні люди спілкувалися тільки в межах своїх вікових груп.

коронавірус, лікарня, лікарі
Науковці знайшли спосіб знизити смертність від коронавірусу / Фото Reuters

Коронавірус 2020 убив у світі 1 272 000 осіб, водночас офіційно виявили 51 мільйон випадків зараження. Ізраїльські науковці кажуть, що смертність від коронавірусу може бути "значно знижена", якщо люди будуть спілкуватися тільки в межах своїх вікових груп.

У новому дослідженні, про результати якого пише видання Daily Mail, була розглянута ідея мінімізувати рівень смертності від коронавірусу, просто заборонивши людям зустрічатися за межами їх вікової групи. Ізраїльські дослідники з Університету Хайфи створили велике комп'ютерне моделювання, щоб оцінити різні сценарії пом'якшення міри ізоляції, в тому числі за віковими групами. Вони виявили, що рівень смертності від коронавірусу знизився б на 62-93%, якби люди похилого віку спілкувалися тільки в рамках своїх вікових груп.

відео дня

За інформацією, учасники дослідження створили модель для вивчення поширення вірусу в двох віртуальних популяціях по 50 тисяч осіб, аналогічних тим, які існують в Ізраїлі та Італії.

Коли літні люди старші за 55 років припинили спілкуватися з молодшими людьми, за винятком тих, з якими вони жили, прогнозована смертність знизилася на 54-62 відсотка.

Це включало формування нових зв'язків серед людей похилого віку, щоб компенсувати втрачені зв'язки та зберегти таку ж кількість соціальних взаємодій, які особливо важливі для цієї вікової групи.

Зниження кількості померлих - у порівнянні з відсутністю обмежень - збільшилося майже до 91 відсотка, якщо літні люди дотримувалися своєї вікової групи і не заводили нових друзів.

Зазначимо, автори створили п'ять типів механізмів зняття часткового блокування, які включають обмеження зв'язків між різними віковими групами, особливо літніми людьми.

У межах дослідження вони створили чотири вікові групи (0-14, 14-34, 35-54 і 55+). До того ж для кожної групи передбачалося, що контакт з найближчими родичами продовжуватиметься.

Один сценарій дозволив людям зустрічатися лише з іншими людьми у своїй віковій групі - замінюючи будь-які втрачені відносини поза їх віковою групою новими. За цим сценарієм - для 50 000 населення - загальний рівень смертності склав 1719 осіб, що на 21 відсоток нижче за сценарій без обмежень.

Інша пропозиція полягала в тому, щоб дозволити регулярні зв'язки для всіх, крім людей старших за 55 років, які могли зустрічатися тільки зі своїми однолітками, що призвело до скорочення загального числа загиблих на 62 відсотки - усього 829 з 50 тисяч.

Один з найменш успішних сценаріїв полягав у серйозному скороченні зв'язків в одній віковій групі - але без заборони людям зустрічатися з літніми або молодими людьми - це призвело до падіння числа загиблих на 14 відсотків - 1877 з 50 тисяч.

Нарешті, останній сценарій виявився найбільш обмежувальним і найбільш успішним у зниженні загального рівня смертності - на 91 відсоток у порівнянні з першим сценарієм. Він містив у собі надання людям можливості зустрічатися тільки з людьми, яких вони вже знають за межами своєї сім'ї, які належать до їх вікових груп, і не дозволялося встановлювати нові зв'язки - "в цілому всі зустрічаються з меншою кількістю людей".

"Загалом, модель і ці сценарії демонструють важливість ізоляції літнього населення, - каже автор дослідження доктор Шані Стерн. - Деякі зв'язки будуть відновлені - наприклад, похід до кінотеатру або покупка продуктів в продуктовому магазині - але, очевидно, деякі зв'язки будуть втрачені".

Професор медицини Пол Хантер, який не брав участі в цьому дослідженні, вважає, що дослідники явно переоцінили рівень смертності для людей старших за 55 років. Дослідження показує, що цей показник становить 24 відсотки для цієї вікової групи, але інші дослідження показали, що цей показник був ближче до 1 відсотка - лише 24 відсотки для осіб старших за 75 років.

А професор геронтології Оксфордського університету Сара Харпер, яка не брала участі в дослідженні, стверджує, що обмеження за віковими групами недоцільне в реальному світі.

"Є набір соціальних припущень, які не відповідають реаліям сучасного суспільства", - каже Харпер, додавши, що, схоже, повністю ігнорується вплив статі.

Коронавірус у світі - про що йшлося раніше:

  • Спеціаліст з інфекційних захворювань, директор медичного центру Міжнародного університету Ла-Ріохи Вісенте Соріано виявив, що хвороба COVID-19 протікає у легшій формі у пацієнтів, які під час зараження перебували в медичній масці.
  • Науковці висунули теорію про те, що носіння масок збільшує шанси хворіти на коронавірус безсимптомно. Згідно з цією гіпотезою, носіння маски для обличчя фактично знижує дозу інфекції і, отже, вірусне навантаження, що призводить до безсимптомних або легких випадків.
  • Відомий лікар Євген Комаровський заявив, що тяжкість коронавірусної хвороби залежить не тільки від того, чи знаходиться інфікований в групі ризику, але і від кількості вірусних частинок, які потрапили в організм.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти