"Ходять на роботу - а потім 90% ураження легень": чим небезпечний новий штам COVID

Українці схильні до останнього ігнорувати небезпечні симптоми, попередила медик.
Коронавірус в Україні став агресивнішим до молоді
Коронавірус в Україні став агресивнішим до молоді / Фото Reuters

Британський штам коронавірусу в Україні найчастіше атакує молодь і людей працездатного віку. При цьому серед цієї категорій підвищилася летальність від COVID-19, повідомила завідувачка відділенням анестезіології та інтенсивної терапії клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Наталія Матолінець.

В інтерв'ю УНІАН вона уточнила, що найчастіше цей штам виявляють у пацієнтів у віці від 46 до 53-60 років.

Люди просто ігнорують тривожні симптоми: ломку, температуру, нежить – і продовжують ходити на роботу. У результаті в леікарню вони потрапляють вже в критичному стані.

відео дня

читайте такожКомаровський назвав три найважливіші показники при коронавірусі"Ось вони ходять-ходять... Самі потім кажуть: мовляв, і я випивав щодня по три грами парацетамолу, тому що піднімалася температура. А потім в один момент вранці прокидаються (9-12 діб) і вже таблетка не допомагає. Їх привозять в кареті швидкої допомоги, а там 80-90% ураження легень", - попередила Матолінець.

Медзаклад, де працює Матолінець, пацієнтів з ураженням легень менше 70% вже навіть не приймає – всі сили кидають на хворих із тотальним ураженням.

"Можливо, в цифрах так, як було і минулого року влітку, але тоді вмирали пацієнти категорії 80+, а тепер 50+, це дуже страшно. Якщо в цифрах, то в нашій лікарні з 55 пацієнтів у реанімації за добу помирає в середньому 3-5 осіб", – уточнила сумну статистику лікар.

Коронавірус в Україні: новини

  • COVID-19 буде ще більше вбивати, Україна - вже перша в Європі. Останні три тижні почало зростати число жертв хвороби. На сьогодні тижнева середня летальність піднялася до 2,42% і це не межа.
  • Станом на ранок 7 квітня коронавірус в Україні за добу виявили у 15 415 жителів країни. Летальних випадків - 481. Це новий антирекорд.
  • У двох областях України лабораторно підтвердили південноафриканський штам коронавірусу. При цьому британський штам виявили у всіх областях.
  • Лікар-пульмонолог Світлана Гук заявила, що третя хвиля коронавірусу, яка накрила Україну, ще не досягла свого піку. При цьому вона втричі потужніша за ту, яка була восени.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти