Експерти ВООЗ почали шукати коріння коронавірусу в Італії

Всесвітня організація охорони здоров'я намагається дізнатися, звідки з'явився коронавірус, і версія про Вухань поки не закрита.

Коронавірус
ВООЗ перевіряє версію про походження коронавірусу в Італії / Фото pixabay.com

Коронавірус у світі виявили у понад 62 мільйонів людей, але поки ніхто точно не знає, звідки з'явився вірус. Всесвітня організація охорони здоров'я вивчає суперечливі дослідження, які свідчать про те, що коронавірус, що викликає COVID-19, циркулював в Італії за кілька місяців до того, як він був уперше виявлений в Китаї.

Як повідомляє South China Morning Post, ВООЗ планує провести тести з італійськими дослідниками, які на початку цього місяця викликали фурор своїми результатами, заснованими на тестах зразків крові унаслідок скринінгу раку, проведеного до того, як патоген був виявлений в Китаї.

відео дня

Команда виявила антитіла, специфічні для коронавірусу, у понад 11 відсотків з 959 суб'єктів. Позитивні проби датовані вереснем минулого року, тобто за кілька місяців до першого зареєстрованого у світі випадку захворювання на початку грудня у Китаї.

"Ми зв'язалися з цими дослідниками і вони великодушно запропонували працювати з нами і співпрацювати з нами в деяких подальших дослідженнях цих зразків", - сказала технічна очільниця ВООЗ щодо Covid-19 Марія Ван Керхове.

Але поки ВООЗ працювала з науковцями всього світу над відстеженням і вивченням будь-яких виявлених або "незвичайних" опублікованих результатів, розслідування походження вірусу, яке вона проводила, почалося в центральному китайському місті Вухань, де були зареєстровані перші випадки нового захворювання.

"Ми тут маємо бути обережними з нашими припущеннями. З нашої точки зору, припущення про те, що хвороба виникла не в Китаї, є досить абстрактним. Але ми знаємо, що перші групи випадків захворювання людей були виявлені у Вухані", - сказав виконавчий директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я Майк Раян.

За його словами, для розуміння походження вірусу вкрай важливо почати розслідування у місті, де він був вперше виявлений.

"Після цього докази мають привести нас туди, куди нам треба йти, але міркувати про те, де саме з'явився вірус, не починаючи з того, де виникла людська хвороба, для нас - не найкращий шлях вперед", - додав Раян.

Ці коментарі надійшли на тлі посилення риторики китайських представників і державних ЗМІ, які заявляють, що той факт, що коронавірус був уперше виявлений в Китаї, не означає, що він прийшов з цієї країни.

Хоча науковці загалом згодні з тим, що вірус походить від кажана, перш ніж перейти до людини, можливо, через проміжний вид, де і як це сталося, невідомо. Найближчий відомий родич нового вірусу був виявлений на південному заході Китаю.

Вірусолог з Гонконзького університету Малік Пейріс, який був ключовою фігурою в ідентифікації вірусу SARS під час спалаху майже два десятиліття тому, сказав, що дані італійського дослідження "все ще потребують подальшого уточнення". За його словами, через обмеження в тому, як команда екстраполювала дані зі своїх зразків, ми "не можемо з упевненістю сказати, що це справжній результат".

А за словами професора програми з нових інфекційних захворювань в медичній школі Duke-NUS у Сінгапурі Гевіна Сміта, тести можуть також виявити інші коронавіруси, навіть невідомий, але пов'язаний вірус: "Це дійсно складно сказати. Можливо, вони підхоплюють саме цей вірус Sars-CoV-2". Однак, на думку Сміта, якщо це так, "той факт, що його почали збирати в Італії, не обов'язково означає, що це почалося в Італії.

Походження коронавірусу - про що йшлося раніше:

  • Команда науковців з Китайської академії наук зробила гучну заяву, що коронавірус виник в Індії влітку 2019 року.
  • Науковці лабораторії Вуханя здалися США і поділилися інформацією щодо походження COVID-19, завдяки чому спецслужби вибудовують звинувачення проти Китаю.
  • Російський вірусолог, доктор медичних наук Анатолій Альштейн засумнівався в результатах дослідження китайських науковців, згідно з якими ринок морепродуктів у Вухані не був джерелом поширення коронавірусу.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти