Діти - під прицілом COVID-19: лікарка назвала головні симптоми хвороби

Маленькі українці також важко хворіють на коронавірус. У них уражаються практично всі органи і системи — легенева, серцева, центральна нервова система.
Діти в масках, коронавірус
Симптоми коронавірусу у дітей дуже різноманітні / УНІАН

Діти в Україні стали частіше хворіти на коронавірус, причому хворобу вони переносять важче. Симптоми початку коронавірусної хвороби у маленьких українців дуже різноманітні. Директорка Чернігівської обласної дитячої лікарні Ольга Іванова розповіла, на що потрібно звернути увагу батькам.

За її словами, симптоми коронавірусу - це не лише підвищена температура і кашель, але і шлунково-кишкові розлади, передає Суспільне.

"Це не лише підвищення температури, не лише респіраторні синдроми - задишка і все інше. Багато дітей, які надходять в інфекційне відділення, як кишкові хворі, а потім під час обстеження з'ясовується, що це дійсно був ковід", — розповіла медик.

відео дня

Лікарка порадила батькам, які помітили симптоми таких розладів у дітей, робити тести на коронавірус. За її словами, діти також важко хворіють.

"Зараз є такий термін як "довготривалий ковід", або "постковідний синдром". Найнебезпечніший - "мультисистемний запальний синдром", яким хворіють діти, і хворіють тоді, коли вірус вони вже не виділяють", - сказала медик.

"Діти важкі, дуже висока лихоманка, у них уражаються практично всі органи і системи — легенева, серцева система, нирки, центральна нервова система. Дуже важкі висипання. Щоби батьки не думали, що якщо це дитина, то вона лише легко хворіє", - додала Іванова.

Коронавірус у дітей - про що раніше писав Главред:

  • У Харківській дитячій інфекційній лікарні перебувають 70 маленьких пацієнтів, у яких діагностували коронавірус. За тиждень від ускладнень COVID-19 померли двоє дітей.
  • У Чернігівську обласну дитячу лікарню госпіталізували у важкому стані двох дітей з Ніжина. Наразі в інфекційному відділенні медзакладу перебувають 9 дітей.
  • Нещодавно у дітей виявили незвичайний симптом коронавірусу, який дуже легко можна переплутати з поширеним захворюванням. Йдеться про висип, що дуже схожий на алергічний.
  • У листопаді відомий інфекціоніст, доктор медичних наук Ольга Голубовська заявляла, що діти, у яких коронавірус у більшості випадків проходить безсимптомно, є "двигуном епідемії", оскільки розносять інфекцію та заражають людей, які перебувають у групі ризику.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти